#477 Programator pt. automatizari industriale

O firma germana situata la sud de Stuttgart, specializata in servicii de electrotehnica pentru clientii sai este in cautarea

unui inginer de automatizari. Firma apartine unui producator de prese industriale.

Descrierea postului:

  • Realizarea de programe in domeniul automatizarilor industriale
  • Puneri in functiune
  • Se realizeaza punerea in functiune la client cu o durata de la 1 pana la 3 saptamani, mai ales in Germania
  • Programe diferite, de la prese mecanice la comenzi pentru ecluze
  • Instruirea angajatilor la client

Cerinte:

  • Studii superioare intr-un domeniu relevant
  • Reprezinta un avantaj: Cunostinte si experienta cu S7/TIA pentru PLC SIEMENS.
  • Se accepta si candidati cu experienta in alte sisteme PLC precum Schneider, Allen Bradley, etc
  • Disponibilitate pentru munci minimale de electrician la punere in functiune, de ex. montarea unui cablu suplimentar sa al unui contactor
  • Lb. germana: mediu
  • Lb. Engleza: mediu-avansat

Beneficii:

  • Salariu motivant
  • Curs de limba germana asigurat de angajator
  • Plata diurnei si a orelor suplimentare in timpul delegatiilor la clienti
  • Dupa 2 saptamani de delegatie se acorda o pauza

Salariul se negociază în funcție de firma angajatoare, cu forme legale și taxe plătite.