# 484 Proiectant electric EPLAN

O firma germana situata la sud de Stuttgart, specializata in servicii de electrotehnica pentru clientii sai este in cautarea

unui inginer de automatizari. Firma apartine unui producator de prese industriale.

Descrierea postului:

  • Planificarea și proiectarea sistemelor electrice
  • Crearea și editarea de diagrame de circuit, scheme electrice, planuri terminale și generale și liste de materiale cu EPLAN P8
  • Crearea și editarea planurilor de construcție în Eplan Pro Panel și Autosketch
  • Crearea listelor de materiale
  • Munca se desfasoara doar in firma

Cerinte:

  • Studii superioare de specialitate
  • Cunoștințe privind echipamentele tehnice și de siguranță funcțională
  • Experiență de peste 3 ani în domeniul electric
  • Cunostinte software pt. proiectare electrică – avantaj EPLAN
  • Cunoștințele de limbă Germană: incepator
  • Cunoștințe de limbă Engleză: mediu-avansat

Beneficii:

  • Salariu motivant
  • Curs de limba germana asigurat de angajator

Salariul se negociază în funcție de firma angajatoare, cu forme legale și taxe plătite.