# 493 Frezor CNC

Firma germana situata la 100 km la sud de Stuttgart doreste angajarea directa a unui Operator CNC. Firma este specializata in productia de instrumente medicale precum clesti pt. decupare de tesut din corp.

Descrierea postului:

  • Operarea si supravegherea centrelor de prelucrare prin frezare cu 3/4/5 Axe
  • Reglarea si schimbarea sculelelor aschiatoare
  • Realizarea de corectii dupa desenul tehnic
  • Masurarea pieselor cu subler digital si cu un proiector optic
  • Tipuri de masini: HAAS cu comanda numerica de la Fanuc, Siemens si Heidenhein

Cerinte:

  • Experienta in operarea de freze cu comanda numerica
  • Disponibilitate pentru munca in 2 schimburi
  • Cunostiinte de interpretare desen tehnic
  • Dexteritate si simt dezvoltat pentru piese mici si fine
  • Lb. engleza- nivel conversational

Beneficii:

  • Salariu motivant
  • Prima de concediu 50% si prima de Craciun 30%
  • Se lucreaza 38,75 h/ saptamana
  • Ore suplimentare platite
  • 30 de zile de concediu/an

Salariul se negociază în funcție de firma angajatoare, cu forme legale și taxe plătite.