#495 Strungar – Frezor – Operator CNC

alfa-Horizont oferă locuri de muncă cu angajare directă într-o firmă cu renume din Germania situată la sud de Stuttgart, producator de echipamente hidraulice: cilindrii hidraulici, agregate hidraulice, statii de testare universale.

Descrierea jobului:

  • Operarea strungului / frezei

– Strunguri DOOSAN si Traub / Freze Hermle cu sisteme de comanda de la Fanuc, Mitsubishi si Heidenhain

  • Urmărirea și respectarea procesului de așchiere a produsului, a suprafeţelor plane si curbe, a profilelor de diferite forme
  • Executarea pieselor și remedierea eventualelor erori
  • Executarea masuratorilor necesare

Cerințe:

  • Disponibilitate de a lucra în străinatate pe termen lung
  • Studii medii/școala profesională cu profil tehnic;
  • Cursuri de pregătire: curs de calificare/ de perfecționare în meseria de prelucrător prin aşchiere sau altele înrudite – reprezintă un avantaj;
  • Experiența relevantă pe un post similar
  • Cunoştințe temeinice de desen tehnic, toleranțe și control dimensional; cunoştinţe ale proceselor de așchiere
  • Cunoștințe de limbă engleza, limba germana reprezinta un avantaj

Clientul nostru oferă:

  • Retribuție financiară motivantă
  • Contract de muncă german pe perioadă nedeterminată
  • Concediu 30 zile/an
  • Prima de concediu – 50% din salariul Brut

Firma alfa-Horizont GmbH & Co.KG oferă candidaților noștri tot sprijinul necesar în Germania pentru integrare în sistemul social german, în mod special consiliere și închiriere de locuință.

Salariul se negociază în funcție de firma angajatoare, cu forme legale și taxe plătite.