#500 Operator Strung sau Freza CNC

alfa-Horizont caută pentru Germania, la sud de Stuttgart, un candidat pentru angajarea directa la o firmă specializată în producerea de cilindrii hidraulici, armaturi standard, agregate hidraulice si statii de testare universale.

Descrierea jobului:

– Programarea masinii pentru strunguri Doosan si Traub cu sistem de    comanda Fanuc, Mitsubishi sau Heidenhain / freze Hermle

– Prelucarea si masurarea pieselor

– Executarea pieselor si remedierea eventualelor erori

Cerințe:

– Peste 3 ani experiență profesională în domeniu

– Calificarea in domeniu reprezinta avantaj

– Experiență în măsurători

– Disponibilitate pe termen lung

– Experienta ca mecanic este luata in considerare

Clientul nostru oferă:

– Retribuție financiară motivantă, peste nivelul pieței

– Contract de muncă german pe perioadă nedeterminată

– Concediu 30 zile /an

– Prima de concediu: 50% din salariul brut

Salariul se negociază în funcție de firma angajatoare, cu forme legale și taxe plătite.