#494 Programator CAD-CAM pt. freze

Firma germana situata la 100 km la sud de Stuttgart doreste angajarea directa a unui Operator CNC. Firma este specializata in productia de instrumente medicale precum clesti pt. decupare de tesut din corp.

Descrierea postului:

– Reglarea si operarea centrelor de prelucrare CNC – 3/4/5 Axe

– Programarea pieselor frezate la sistemul de comanda sau in SolidCAM

– Productia de piese dupa desen tehnic; productie de serii mici

– Reglarea si schibarea sculelor aschiatoare

– Verificarea pieselor finite cu subler digital si proiector optic

Cerinte:

– experienta pe un post similar

– calificare in domeniul prelucrarii prin aschiere

– Cunostinte si experienta in operarea programelor SolidCAM si SolidWorks

– Lb. Engleza: nivel conversational

Beneficii:

– Salariu motivant

– Prima de concediu 50% si prima de Craciun 30%

– Se lucreaza 38,75 h/ saptamana

– Ore suplimentare platite

– 30 de zile de concediu/an

Salariul se negociază în funcție de firma angajatoare, cu forme legale și taxe plătite.