#521 Secretara in Sibiu

Firma Germana specializata in instalatii sanitare cauta o SECRETARA

la sediul din Sibiu cu un nivel cel putin mediu de limba Germana.

Clientul principal in Romania este retailer-ul KAUFLAND.

Descrierea postului:

– activitati de secretariat si administrare a documentelor

– responsabil centrala telefonica in romana si germana

– preluarea comenzilor de la firma mama din Germania

– contabilitate primara

– eventual mici comenzi de materiale si servicii

Cerinte:

– nivel mediu de limba germana

– nivel independent de utilizare computer (E-Mail, Microsoft Office, comenzi online)

– reprezinta un avantaj experienta anterioara pe un post similar in secretariat

– reprezinta un avantaj experienta anterioara in domeniul constructiilor sau al instalatiilor sanitare/ de incalzire/ electrice/ climatizare

Beneficii:

– ambient de munca placut

– salarizare motivanta si alte beneficii care se discuta in urma interviului

Va rugam sa trimiteti un CV detaliat cu o fotografie recenta la adresa:

staedter@hertner.de

Salariul se negociază în funcție de firma angajatoare, cu forme legale și taxe plătite.