#323 Inginer automatist programare PLC sau robotică

Inginer AUTOMATIST

PROGRAMARE PLC sau ROBOTICĂ

alfa-Horizont caută pentru un client german în zona

HANOVRA / GERMANIA,  specialiști în AUTOMATIZĂRI.

Descrierea jobului:

  • Constituie avantaj specializarea ca programator pentru proiectare de software pentru:

– automate programabile PLC, diferite tipuri, sau

– roboți industriali, sau

– regulatoare pentru servomotoare

  • Proiectare de software pentru PLC care comandă echipamentul industrial automotive al clientului,
  • Punerea în funcțiune a sistemelor industriale, adaptarea programelor PLC
  • Deplasări la clienți pentru intervenții la echipamentul livrat

Cerințe:

  • Licenţiat al unei Universități Tehnice de specialitate:

electrotehnică, automatizări, software pentru industrie

  • Experiență cu echipament de automatizări industriale, constituie un avantaj
  • Constituie avantaj familiarizarea cu sistemele de comandă PLC și robotică
  • cunoștințe de limbă engleză, opțional germană

Clientul nostru oferă:

  • Retribuție financiară motivantă și mașină de serviciu
  • Contract de muncă german pe perioadă nedeterminată

Firma alfa-Horizont GmbH & Co.KG oferă candidaților noștri tot sprijinul necesar în Germania pentru integrare în sistemul social german, în mod special consiliere și închiriere de locuință.

Descărcați / Printați detalii job Inginer automatist

Salariul se negociază în funcție de firma angajatoare, cu forme legale și taxe plătite.