#358 Inginer CAD – CAM / Tehnolog așchiere

alfa-Horizont caută Tehnolog Așchiere pentru o firmă de renume producătoare de mașini de strunjit cu comandă numerică in GERMANIA, la sud de Stuttgart. ANGAJARE directă la producător cu contract nelimitat.

Descrierea jobului:

  • Proiectare de subansamble pentru strunguri CNC
  • În baza datelor de la client, mostre fizice sau date CAD, se fac calcule,   se rulează simulări și se execută piese test pentru a putea da informații legate de tehnologia de prelucrare și viteza de prelucrare a strungului

Cerințe:

  • Studii de specialitate: absolvent al unei Facultăţi cu Profil Tehnic: Construcţii de Maşini, Mecanică
  • Cunoștințe din domeniul științei materialelor, construcțiilor de mașini
  • Experiență pe un post similar
  • Cunoștinte de prelucrare prin așchiere: strunjit, frezat
  • Nivel avansat în utilizarea programelor CAD,  Solidworks-ideal
  • Cunoștințe de limbă germană: mediu

Beneficii:

  • Angajare imediată
  • Retribuție financiară motivantă
  • Contract de muncă german pe perioadă nedeterminată

Firma alfa-Horizont GmbH& Co.KG oferă candidaților noștri tot sprijinul necesar în Germania pentru integrare în sistemul social german, în mod special consiliere și închiriere de locuință.

Descărcați / Printați detalii job Inginer CAD-CAM

Salariul se negociază în funcție de firma angajatoare, cu forme legale și taxe plătite.