Montator mecanic pentru mașini CNC

Clientul nostru este furnizor de sisteme de fabricație pentru producerea componentelor metalice complexe și de înaltă precizie cum ar fi carcasele pentru turbocompresoare, injectoare și vârfuri pentru stilouri.

Descrierea postului:

  • Montaj de subansamble și module de comandă pentru centrele de prelucrare CNC
  • Instalarea de echipamente pneumatice, hidraulice, de lubrifiere și răcire conform desenului, diagramei de conexiuni și specificațiilor
  • Crearea și analizarea geometriei mașinii
  • Punerea în funcțiune și testarea funcțională a mașinilor

Cerințe:

  • Specializare în domeniul mecanicii sau mecatronicii
  • Experiență de bază în construcția de mașini
  • Experiența în domeniile: mecanic, pneumatic, hidraulic
  • Cunoștințe de limba engleză și germană ( reprezintă un avantaj)

Beneficii:

  • Salarizare atractivă; contract nedeterminat
  • Școlarizare pentru început
  • Loc de muncă cu tehnologii de ultimă generație
  • Curs de limbă germană, dacă este nevoie
  • Primă însumand un al 13 salariu
  • Concediu 30 zile pe an

Firma alfa-Horizont GmbH & Co.KG oferă candidaților noștri tot sprijinul necesar în Germania pentru integrare în sistemul social german, în mod special consiliere și închiriere de locuință.

Descărcați / Printați detalii job Montator mecanic masini CNC

Salariul se negociază în funcție de firma angajatoare, cu forme legale și taxe plătite.