#351 Operator freză CNC

alfa-Horizont angajează în Germania, la sud de Stuttgart, un OPERATOR CNC  într-o firmă specializată în realizarea pieselor la mașini speciale folosind ca materie primă magneziul, turnat sub presiune.

Descrierea jobului:

  • Operare mașini cnc – freze CNC CHIRON cu comenzi SINUMERIK
  • Prelucrarea și măsurarea pieselor.
  • Piesele sunt făcute pentru clienți din domeniul automotive, aerospațial, telecomunicației, medical, electronicii și al computerelor.

Cerințe:

  •  Peste 3 ani experiență profesională cu freză sau strung CNC/ convențional
  • Cunoștințe în domeniul prelucrării prin așchiere
  • Experiență citire desene tehnice
  • Limba germană- nivel incepator
  • Disponibilitate rapidă

Clientul nostru oferă:

  • Retribuție financiară motivantă
  • Contract de muncă german pe perioadă nedeterminată
  • Se lucrează în 2 schimburi

Firma alfa-Horizont GmbH & Co.KG oferă candidaților noștri tot sprijinul necesar în Germania pentru integrare în sistemul social german, în mod special consiliere și închiriere de locuință.

Descărcați / Printați detalii job Operator freză CNC

Salariul se negociază în funcție de firma angajatoare, cu forme legale și taxe plătite.