#456 Șlefuitor/Rectificator CNC

alfa-Horizont caută candidat pentru o firmă din Germania, situată la 100 km sud de Stuttgart.

Firma este  specializată în construcția de mașini programabile pentru montaj automat.

Responsabilități:

  • Operator pe mașini cu comandă numerică CNC pentru rectificare
  • Efectuarea măsurătorilor periodice pentru determinarea încadrării în toleranțe, introducere ajustări ale parametrilor de proces, verificarea primei piese
  • Tipul mașinilor: Rollomatic

Cerințe:

  • Școală profesională sau diplomă de specialitate
  • Cunoștințe desen tehnic
  • Cunoștințe și experiență în domeniu minim 3 ani
  • Cunoștințele de limbă Germană reprezintă un avantaj, dar nu sunt obligatorii
  • Cunoștințe de limbă Engleză obligatorii – nivel conversațional

Clientul nostru oferă:

  • Retribuție financiară motivantă; primă de Crăciun 60% din salariu și primă de concediu 50% din salariu;
  • Muncă în 2 schimburi, schimbul 2 plătit cu supliment
  • Curs de limbă germană
  • Loc de muncă foarte curat
  • Contract de muncă german pe o perioadă nedeterminată

Firma alfa-Horizont GmbH & Co.KG oferă candidaților noștri tot sprijinul necesar în Germania pentru integrare în sistemul social german, în mod special consiliere și închiriere de locuință.

Salariul se negociază în funcție de firma angajatoare, cu forme legale și taxe plătite.